AKTİVİTELER

Mini Club
Mini Club
Mini Club

Mini Club

ÇOCUKLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR

Küçük misafirlerimiz de tecrübeli personelimizin gözetiminde yaşlarına göre oyun odamızda, su kaydıraklarımızda, çocuk havuzlarımızda eğlenceli zaman geçirecekler. ÇOCUKLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR. Tatil boyunca tüm çocukları rengarenk oyun odası ve çeşitli aktiviteler ile eğlence dolu saatler bekliyor. Dilerseniz siz barda egzotik kokteylinizi yudumlarken, tecrübeli enerjik personelimiz çocukların bakımı ile ilgilensin.

 

Sauna & Wellness
Sauna & Wellness
Sauna & Wellness

Sauna & Wellness

ARININ, YENİLENİN, CANLANIN!

Mistik Uzakdoğu'nun köklü bilgisi ve ışığından beslenen geleneksel şifa sanatlarıyla tanışmaya hazırlanın! Otelimiz tarafından evsahipliği yapılan mistik şifa sanatlarıyla, uzman terapistler eşliğinde dönemsel gerçekleştirilen programlarla tanışmaya hazırlanın. 

Alanında uzman masör ve masöz ekibimiz tarafından uygulanan Cilt bakımı, vücut terapileri ve dünyanın dört bir yanından farklı masaj türleri ile şehrin tüm stresini ve yorgunluğundan kurtulmanın tam zamanı. Sauna, buhar odası ve Türk hamamı ile ruh ve bedeninizi hak ettiği konfora kavuşturun.

Ayvalık
Ayvalık
Ayvalık

Ayvalık

AYVALIK SİZİ ÇAĞIRIYOR. GÜZELLİĞİ İLE BÜYÜLENMEYE HAZIR OLUN.
 

İrili ufaklı adaları, incecik kumu, uçsuz bucaksız masmavi denizi, göz alabildiğine uzanan zeytin ağaçları, çam ormanları, yaz aylarının iç ferahlatıcı İmbat'ı, Meltem'i, eşsiz tarihi dokusu, her bir köşesine işlemiş Rum kültürü, taş binaları ile yeryüzündeki cennettir Ayvalık.

Ege kıyısında yer alan Ayvalık, Edremit Körfezinin güneyinde uzanır. Yaz kış yumuşak iklimi ile sarıp sarmalar. Öğleden sonraları başlayan, batıdan esen bol iyotlu tatlı imbat ve Kazdağları'nın bol oksijenini taşıyan serinletici meltem, Ayvalık'ın vazgeçilmezlerindendir. 
Rum ustalarının yöresel taşlarla Neo-Klasik tarzda yaptıkları Ayvalık evleri, bu evlerin kapıları, yel değirmenleri, taş kahveleri, anıt müze statüsünde bulunan ve bir çoğu kimlikleri bozulmadan camiye dönüştürülmüş olan 1800'lü yıllardan kalma kliseleri birer sanat eseridir.
Onlarca kendine has mezesi ve deniz ürünleri sunan zeytin, zeytinyağı, peyniri, ekmeği, tatlısı, tostuyla müthiş bir gastronomiye sahip Ayvalık, bu zenginliğini üç tarafını çevreleyen bereketli Ege denizine ve yüzyıllardır yoğrulduğu Rum mutfağına borçludur.

Ayvalık, yüzyıllardır doğal bir saklı limandır. 12 ay boyunca 60 dalış noktası ile dalış tutkunlarının favori spotudur. Rengarenk mercan kayalıkları ile su altı fotoğrafçıları için idealdir. Rüzgarı ve kumsallarıyla sörfçüler ve yelkeciler için bulunmaz bir fırsat yaratır. Meraklılarına duyurulur: kırmızı mercanlar dünyada sadece burada ve Kızıldenizde bulunur. Haritalarda yer almayan el değmemiş 22 irili ufaklı adanın tamamı milli park ilan edilmiştir. 750 farklı bitki türünü ve 243 kuş türüne barınaklık eden pırıl pırıl çivit mavisi koylar ve berrak deniz, günübirlik tekne turları ile keşfedilebilir.

Yeşil ve mavinin her tonunun bir arada yer aldığı Ayvalık'ın eşsiz manzarası, koyları ve adaları en iyi Şeytan Sofrası'ndan izlenir. Mitolojiye göre Zeus'un süt annesi İda tarafından kovulan üç ayaklı Şeytanın bir ayağı burada, bir ayağı İda (Kaz) dağı eteklerinde, bir ayağı da Midilli adasındadır.. Işık tanrısı Apollon ay tanrıçası Selen ile Sarımsaklı kumsallarında tanışmış kadife gibi yumuşak kilometrelerce uzanan altın renkli kumsallarda yürüyüp denize girerlermiş.

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Ayvalık'ın farklı tarihi mekanlarında konserler düzenleyerek kendisini geliştirmek isteyen müzisyenlere de uluslararası sanatçılarla "masterclass" programında buluşma fırsatı sağlamaktadır.

Yunanistan'ın Midilli adasına hergün feribotla ulaşımın mümkün olduğu Ayvalık, neresinde olursanız olun burada olmanın mutluluğundan kaçamayacağınız bir cennet adeta...